Vzkaz od prezidenta wko
Středa, 25 Listopad 2009 13:25    PDF Tisk Email

midori_vzkaz_minMilí vedoucí poboček a přátelé,

Doufám, že se vám všem daří dobře.
Tady v Japonsku je podzim, který nám nabízí úžasně dožluta, červena a oranžova zabarvenou přírodu. Trénink našeho dojo probíhá všude jako obvykle a všichni studenti směřují k cílům, které si stanovili. Je obzvlášť povzbudivé sledovat při tréninku děti; berou ho velmi vážně, jako malí Samurajové. Jsem velmi vděčný rodičům, kteří důvěřují naší organizaci a přihlašují děti od naší dojo. Většina rodičů si přeje, aby jejich dítě bylo „jemné a milé s dobrým srdcem a chováním“. Musíme to mít vždy na paměti, abychom rodiče nezklamali. V naší práci je také důležité učit děti to, co je řečeno v “Kyokushin Seishin” (“Kyokushin Spirit”) o úctě a vděčnosti vůči rodičům. Abychom tyto děti vychovali jako dobré osobnosti, nesmíme zapomenout na naše chování; musíme vždy pracovat na svém osobním růstu.

Tady v Japonsku začátkem října úspěšně proběhl 41. Celojaponský turnaj a nyní se soustředíme na nadcházející 10. Světový šampionát v roce 2011. Na Celojaponském turnaji jsme mohli vidět, jak japonští závodníci měli při zápasech v mysli Světový šampionát, byla zde k vidění řada výborných zápasů. Šampiónem tohoto turnaje byl Norichika Tsukamoto. Tsukamoto jako vedoucí pobočky tvrdě pracuje na výchově kvalitních studentů a zároveň sám usilovně a tvrdě trénuje. Světovým šampiónem se stal v 21 letech a celé roky pokračuje v úsilí být světovým top závodníkem; dnes je mu 35 let. Přestože se úroveň závodů každoročně zvyšuje, Tsukamoto zvládl pokračovat v sebezlepšování a zůstává na špičce; dává nám úžasný vzor skutečného Budo Spirit.Podzim byl v celé zemi velmi rušný díky řadě lokálních turnajů. Nyní se vše začíná zklidňovat a já doufám, že budu schopen navštívit některé zahraniční pobočky, pokud to můj program dovolí. Navštívil jsme Švýcarsko a shlédl Swiss Open organizovaný vedoucím pobočky Peterem Steinmannem. Turnaj byl na velmi vysoké úrovni a účastnili se ho závodníci z řady různých zemí. Publikum bylo početné a atmosféra výborná. Pro mě je velká radost vidět tyto akce v zahraničí a jsem hrdý na Japonsko a naše Karate. Rád bych vyjádřil svou vděčnost každému, kdo se podílel na organizaci tohoto skvělého turnaje.

Nyní, kdy se Karate stává víc a víc globalizovaným, je ještě důležitější, abychom zachovali Budo Spirit a vždy se chovali skutečným Budo způsobem. Nikdy nesmíme zapomenout na vděčnost vůči ostatním a na respekt a úctu k našemu okolí. Pracujeme na globalizaci Karate, ale musíme být pozorní, abychom udrželi skutečnou tradici Budo.

Každý měsíc vám posílám svůj pozdrav a doufám, že jej tlumočíte i svým studentům. Je důležité, aby všichni členové naší organizace spolupracovali se stejným cílem a stejným způsobem.

Jako pokaždé bych rád svůj každoměsíční pozdrav zakončil poděkováním vám všem za tvrdou práci.

OSU!

Kenji Midori
President
WKO

 

 

Partner organizace

Banner

Partner organizace

Banner

Partner organizace

Banner

Partner organizace

Banner

Partner organizace

Banner