Souboj Titánů
Pondělí, 26 Říjen 2009 01:39    PDF Tisk Email
sajanek_minDlouho a netrpělivě očekávaný "Souboj Titánů", jehož součástí byla i druhá eliminace pyramidy, proběhl v sobotu 17. října 2009 v luxusním prostředí světoznámého Grandhotelu Pupp v Karlových Varech a splnil beze zbytku vše, co se od něj očekávalo. Ve slavnostním sále grandhotelu, kde probíhají většinou  koncerty vážné hudby, plesy, volba "Miss" a jiné "vážné" společenské akce, to tentokráte dunělo, jako nikdy před tím. Realizační tým - pánové Marek Kaigl, Petr Ottich, Mgr. Jiří Žofčin, Rudolf Stránský a jednatel pro rusky mluvící komunitu MUDr. Alexej Ružejnikov - splnil svůj úkol na jedničku a výsledkem byla nezapomenutelná a bouřlivá, sportovně-společenská akce, kde diváci ocenili nejen bezchybnou organizaci, důstojné prostředí, ale hlavně skvělé výkony bojovníků. Celým večerem nás provázel vynikající sportovní komentátor a stále ještě bojovník JUDr. Michal Frabša. 

Zápasy eliminace probíhaly podle pravidel K1 na 3X3 minuty.

První „céčkový“ zápas mezi Jiřím Štádlerem z Naramy Plzeň a Tomášem Šajánkem z Shinkyokushin Sokolov na 3x2 minuty, podle pravidel K1, odpovídal jejich mládí. Oba šestnáctiletí borci překypovali energií až do posledního okamžiku. Bojovali nemilosrdně a naprosto vyrovnaně. Tomu pak také odpovídala atmosféra po vyhlášení výsledku. Příznivci Jiřího Štádlera projevili radost, příznivci TomášebŠajánka naopak zklamání z rozhodnutí rozhodčích, přesně tak, jak to u vyrovnaných utkání bývá.

Ve druhém zápase se utkali David Onufer z MaXimus promo teamu - Rasant gym Teplice a Slovák Tomáš Seleši. Dynamický, razantně vedený zápas, kde vynikal
Onuferův tvrdý pravý hák a výborné kontra údery oproti  Selešiho skvělým kopům.Nakonec zvítězil zkušenější David, který slovenského borce poslal třikrát do počítání a ringový rozhodčí ukončil zápas TKO.


V pořadí třetí klání a další zápas eliminace mezi Tomášem Lahodou z Full Moon gym Kolín a sibiřským tygrem Artemem Vakhitovem byl po celou dobu v režii ruského kickboxera, který se vítězstvím v tomto duelu probojoval do finále pyramidy, kde se měl střetnout s Davidem Onuferem.  K lítosti všech se Davidovi během eliminačního zápasu obnovilo vážné a bolestivé zranění nohy a proto místo do ringu vedla jeho cesta do nemocnice. Artem Vakhitov se tedy stal kontumačně vítězem
pyramidy a převzal mimo jiné i zvláštní cenu pro vítěze pyramidy - diamant, který sponzorsky  věnovala společnost DIAMONDS INTERNATIONAL CORPORATION. Čtvrtý zápas byl jednoznačně "karlovarskou záležitostí", kterou pořadatelé akce vložili do Souboje Titánů pro rozproudění vášní a atmosféry v sále a to především pro místní fanoušky obou borců, což stoprocentně vyšlo, v supertěžké váze si to na 3x2min v K1 pravidlech rozdali končící ringový veterán s úspěšnou sportovní historií Roman Kaločai ze spolupořádajícího KK Karlovy Vary a mladý, nabušený vyzyvatel Štefan Karabinoš, zastupující sekci profiboxu ve stejném klubu. Přestože oba bojovníci spolu prakticky sportovně vyrůstali, zápas probíhal nekompromisně a divácky
velice líbivě. Bouřlivá atmosféra v sále odpovídala složení příznivců, které bylo půl na půl a verdikt rozhodčích 3:0 ve prospěch zkušeností a techniky Romana Kaločaie byl nakonec jednoznačně akceptován.

Do předposledního zápasu podle pravidel Thaiboxu, bez loktů,  na 3x2 minuty, nastoupil Adam Chajkin z Hanuman gym Praha s Thajcem Khomsanem Phiphitsalou, kterého trénuje americký bojovník a trenér, v České republice známý, Delroy Scarlett. Hned v prvních vteřinách zasadil thajský bojovník našemu Chajkinovi drtivý direkt na hlavu. Adam Chajkin byl zjevně po tomto úderu otřesen, ale ustál to. Pak převzal iniciativu a krok za krokem zvyšoval svůj tlak a  bodový náskok, až nakonec, v tomto atraktivním duelu, jednoznačně zvítězil.

Poněkud delší přestávku, neboť "vypadl" finálový zápas mezi zraněným Davidem Onuferem a Rusem Artemem Vakhitovem, vyplnil MUDr. Ružejnikov poděkováním rusky mluvícím sponzorům a účastníkům turnaje a pak už následoval  poslední zápas galavečera.

Závěrečná bitva  neměla chybu a byl to skutečný SUPER TOP FIGHT. Do červeného rohu nastoupila česká jednička, fenomenální Jirka žák za MaXimus promo team - Hanuman gym Praha a proti němu, v rohu modrém, ruský bojovník Alexej Kunnchenko z EKS-KICK Russia - skromný, tichý, mladý  kluk. Když začalo první seznamovací kolo a ruský moloděc střílel nohama stejně rychle a důrazně, jako rukama, bylo zřejmé že Jirka Žák má kvalitního soupeře  a že to
bude velmi zajímavé. Ve druhém kole začínal mít ale Jirka "navrch" a třetí kolo, to už byl jen drtivý, likvidační tlak ze strany Jiřího Žáka, nicméně ruský bojovník to nevzdával. V sále to bylo jako na hokeji, Rusové řvali, Češi řvali, atmosféra prostě úžasná. Jiří Žák svým naprosto přesvědčivým vítězstvím potvrdil své kvality, a tak  bouřlivý závěrečný potlesk patřil nejen jemu, ale stejně tak i jeho skvělému soupeři Alexeji Kunchenkovi z Ruska a jednoznačně celému Gala večeru.  

Závěrem této stručné reportáže si dovolujeme pozvat všechny příznivce a účastníky populárního Souboje Titánů na plzeňské finále, které proběhne v sobotu 21.listopadu 2009, opět ve sportovní hale Lokomotivy Plzeň. Pro veřejnost bude hala otevřena od    hodin, začátek slavnostního večera bude    v 18.00 hodin.
Za realizační tým karlovarské akce Rudolf Stránský

Aktualizováno ( Čtvrtek, 12 Listopad 2009 11:53 )
 

Partner organizace

Banner

Partner organizace

Banner

Partner organizace

Banner

Partner organizace

Banner

Partner organizace

Banner