Mimořádné zkoušky STV 26.2.2011.
Neděle, 13 Březen 2011 13:36    PDF Tisk Email

     V sobotu 26.2.2011 začali, ve velké tělocvičně 6.základní školy v Sokolově, Švabinského ulici, v 9.00 hod. ráno hromadným nástupem mimořádné zkoušky na stupně technické vyspělosti (STV) v shinkyokushin karate. Tyto zkoušky se konaly na základě žádosti většiny trenérů všech klubů shinkyokushin karate, které úspěšně fungují po celé české republice.

Kvalifikačních zkoušek se zúčastnilo okolo 60 cvičenců od nejútlejšího věku až po dospělé karatisty z oddílů Kamikaze Sokolov, Gorin Kynšperk nad Ohří, Lokomotiva Mariánské Lázně, Shinkyokushinkai karate Františkovy Lázně, KK Karlovy Vary a Ashihara Praha. Nejmladším cvičícím byl pětiletý Vojtěch Kurák z Dolního Rychnova, který zdatně a s velkou snahou zvládal techniky k dosažení 10.kyu. S nejvyšším technickým stupněm nastoupil  Jaroslav Tyrala z oddílu Kamikaze Sokolov k získání 5.kyu.

P16861

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Celý průběh zkoušek řídil a zajišťoval:
Mgr.Jiří Žofčin, brench chief, prezident asociace shinkyokushinkai karate pro Českou republiku a zkušební komisař, pomocnými asistenty byli:
p.František Sláma, trenér reprezentace a vedoucí oddílu Kamikaze Sokolov,
Ing.Robert Csekes, vedoucí úseku rozhodčích a trenér oddílu KK Mariánské Lázně.
A napomáhali také:
p.Jaromír Stanko, vedoucí oddílu Gorin Kynšperk nad Ohří
Mgr. Miloslav Holek, 1.kyu, člen oddílu Kamikaze Sokolov,
Ing.Arsen Bultaev, předseda klubu Ashihara karate Praha,
a Martina Žofčinová, která se postarala o celou administrativní část.

Zkoušky zahrnovaly standardně kondiční část, kihon Ido geiko a kata. Po zacvičení všech povinných technik a ostatních složek zkoušky prověřil prezident Jiří Žofčin teoretické vědomosti každého cvičícího. A to několika otázkami z široké oblasti kyokushin karate. Valná většina cvičenců byla velmi dobře připravena i po této stránce.

Závěrem zkoušek prezident asociace a zkušební komisař Jiří Žofčin pochválil všechny účastníky za jejich dobré výkony, snahu a připravenost. Všem přítomným poděkoval za účast a vyzdvihnul všudypřítomného bojového ducha kyokushin karate. Každý cvičící dostal svůj osobní EKO pas s nově dosaženým a potvrzeným stupněm technické vyspělosti, což doprovázel zasloužený hlasitý aplaus od ostatních účastníků.

Osu.
Michal Čudan
 

Aktualizováno ( Neděle, 13 Březen 2011 14:24 )
 

Partner organizace

Banner

Partner organizace

Banner

Partner organizace

Banner

Partner organizace

Banner

Partner organizace

Banner