7.German Kyokushin Karate Winter Camp
Středa, 23 Únor 2011 20:56    PDF Tisk Email

     V termínu 11.-13.2.2011 se díky skvělé práci Sempaie Uli Hubera, DKO – Deutsche Kyokushinkai Karate Organization, konal 7. German Winter Camp v horském středisku Lambach, Lam, Bavorsko. Tento seminář byl výjimečný tím, že ho navštívil speciální host Shihan Kenji Midori.

11571746951

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tohoto semináře se zúčastnilo okolo 120 karatistů z Belgie, Švýcarska, Moldavska, Kostariky, České republiky a Bulharska. Zúčastnil se ho i oficiální team České asociace Shinkyokushinkai Karate, ve složení:
Ing.Robert Csekes, hospodář AKO, vedoucí úseku rozhodčích a vedoucí klubu KK Mariánské Lázně, 
Jaromír Stanko, vedoucí klubu Gorin Kynšperk nad Ohří,
Michal Čudan, zástupce klubu Kamikaze Sokolov.

Winter_Camp_2011_web

Program byl pro všechny skupiny cvičících zahájen v pátek ve 20.00 hod. hodinovým kihonem Ido geiko pod vedením Shihana Wolfganga Pecha na sportovním hřišti v mrazivém počasí při -5.0 °C. Pro další tréninky byly vytvořeny 3 skupiny cvičenců: Yudansha – černé pásy, 3.-1. kyu, a cvičenci do 4.kyu.

Dopoledne dalšího dne naplnila (memorial training) tříhodinová cesta na šumavskou horu Velký Ostrý (Grosser Osser) s nadmořskou výškou 1.293 m.n.m.
    
První odpolední trénink vedl Shihan Keni Midori pro „černé pásy“ – speciální trénink kumite,  Shihan Wolfgang skupinu 3.-1.kyu – trénink kata a Sempai Uli Huber – cvičení Kihon Ido Geiko a řízené kumite.

Dále probíhal seminář v tomto programu:
15.15 – 16.45 hod
Pro všechny stupně kyu - trénink pod vedením Shihana Midoriho - řízené kumite

 

17.00 – 18.00 hod
Všichni cvičící – kumite trénink, volné souboje, v chráničích ve dvou skupinách – černé a hnědé pásy, ostatní.

V 18.30 večeře a ve 20.00 příjemná „Sayonnara Party“.

Po nepříliš dlouhé noci následoval v neděli ráno 6-ti kilometrový běh na úpatí hory Osser.
Zdatnější jedinci, mohlo jich být okolo 10, běželi s Shihanem Midorim delší trať a rychlejším tempem. Po 45 minutové odluce byl sraz na ploše poblíž hotelu, kde následovalo kratší procvičení základních technik a Sančin kata.

V 8.30 zahájil Shihan Midori závěrečný trénink řízeného kumite, který postupně přešel v „ostrou“ kondiční prověrku tělesných schopností. Snad žádný karatista na sobě neměl suché do-gi !

11.00 hod
Fotografování na venkovním zasněženém hřišti bez bot, poté svlečení do půl těla a odcvičení lehsedů, cviků na záda a kliků na seikenech v krásně chladivém sněhu.

11.30 hod.
Předávání diplomů všem účastníkům semináře.

Tento senzační víkend byl pro všechny úžasným zážitkem, kdy jsme mohli všichni společně získávat nové zkušenosti pod vedením skvělého instruktora Shihana Kenjiho Midoriho. 

Osu.
Michal Čudan

Aktualizováno ( Neděle, 13 Březen 2011 14:26 )
 

Partner organizace

Banner

Partner organizace

Banner

Partner organizace

Banner

Partner organizace

Banner

Partner organizace

Banner