SEMINÁŘ WKO A EKO SHINKYOKUSHIN KARATE
Čtvrtek, 20 Leden 2011 10:04    PDF Tisk Email

Ve dnech 27. – 29. srpna 2010 se konal speciální seminář karate Shinkyokushin karate ve Warszawe.Hlavním důvodem jeho konání byl rozpad Kyokushin organizace v Polsku (IKO1) . Po rozpadu byl vyloučen A. Drevniak – prezident polské organizace a člen bordu IKO1. Po dohodě prezidenta evropské organizace  Shinkyokushin karate, prezidenta
polské organizace Shinkyokushin karate a prezidenta WKO sihana Kenji Midoriho, bylo dohodnuto, že na základě většiny vedoucích dojo v Polsku pod org. IKO 1, byli tito přijati do WKO, jde cca o 5 tisíc členů. Z tohoto důvodu byl uspořádán tento seminář, který nemá v historii EKO organizace obdoby, a to především co do skladby instruktorů.Vedoucí shihan Kenji Midori 7. dan prezident WKO dále shihan Koen Scharrenberg  5. dan, prezident EKO, prezident polské organizace sensei Jacek Baranowski 4 dan WKO B.Ch. a pět japonských instruktorů z vedení WKO:

Norichika Tsukamoto – world champion
Kazuo Miyoshi – WKO general secretary
Yasuharu Fujihara – WKO technical committee member
Yasukazu Koi – WKO office general manager
Teruo Miyazaki
Jesus Talán – WKO B.Ch. Španělsko
A. Gončarenko -  WKO B.Ch. Ukrajina
Bülov - WKO B.Ch. Dánsko
J. Žofčin - WKO B.Ch. ČR
Romas Vitauskas – vedoucí litevské organizace a viceprezident EKO
Donatas  Imbras – mnohonásobný šampiona Evropy a světa
a 8 nově jmenovaných B.Ch. z Polska

Program byl nabytý od pátku do neděle od výuky po zkoušky. V sobotu od 20.00 hod pak proběhl meetink, kde promluvil jak prezident WKO, EKO, Polska a zástupce nových B.Ch.  z dřívější IKO 1, s tím, že chtějí společně tvořit silnější a silnější organizaci. Stručná ale velmi trefná a upřímná slova především sihana K. Midoriho odměnilo cca 600 lidí bouřlivým potleskem.Je zbytečné popisovat atmosféru celého semináře, bylo to prostě prefektní, co do organizace, tak i pokud jde o jeho náplň a instruktory. Jacek Baranowski a jeho team si zaslouží náš obdiv a poděkování  za jeho osobní pozvání a jeho přístup k shinkyokushin karate a myslím,  že sihan Midori  mu to dal velmi zřetelně na jevo svým přístupem a slovy poděkování a ohodnocení jeho práce. Jacek Baranowski sdílel obdiv všech i jako sensei, který bezchybně cvičil a demonstroval styl shinkyokushin karate nejlépe ze všech polských B.Ch.
Za ČR se semináře zúčastnili tito účastníci a vedoucí dojo:
Mgr. Jiří Žofčin – prezident AKO ČR a WKO B.Ch.
Jiří Žofčin jr.
Jaromír Stanko – vedoucí dojo Gorin Kynšperk nad Ohří
František Čadek – vedoucí dojo Františkovy Lázně
Ruslan Zvonko – vedoucí dojo Praha
MUDr. Martin Čegan – vedoucí dojo Ostrava
Dalibor Mouka – dojo Ostrava
Jan Hrnčárek – dojo Ostrava

Jako prezident AKO ČR a WKO B.Ch. chci vyzdvihnout přístup účastníků semináře z naší organizace, a to především  vedoucího dojo Ostrava M. Čegana, který se svými studenty, i přes své momentální zdravotní potíže nelitoval energie a prostředků, a vydal se na svůj životní seminář, rovněž tak vedoucího dojo F. Lázně  Františka Čadka. Dále je třeba rovněž vyzdvihnout přístup dojo Gorin Kynšperk nad Ohří Jaromíra „Stanyho“ Stanka, který zajistil od Města Kynšperk mini bus a vyrazil i přes svá zranění z posledních zkoušek na konfrontaci z těmi nejlepšími. Rovněž tak musím pochválit Ruslana Zvonka vedoucího jednoho z  dojo v Praze , který vyrazil úplně sám a pěkně si semináře užil. No a na konec musím pochválit malého Jiříka Žofčina, který byl hodně zaskočen počtem lidí v dojo a celkovou atmosférou, ale cvičil seč mu síly stačily a staří japonští shihanové včetně Kenji Midoriho z něj měli radost, už jen proto, že přijel na seminář přes půl Evropy, a po 1250 km v autě bez odpočinku ihned vyrazil do dojo a byl tam nejmenším cvičícím účastníkem.

Tak vidíte, že se tam čeští bojovníci neztratili a doufám, že získané poznatky předají účastníci Vám všem a především svým žákům.
Jedna otázka sihana K. Midoriho ke mně byla  „Kdy bude takový seminář u Vás?“ a bylo vidět, že by k nám velmi rádi přijeli, tak se budem společně snažit „Co vy na to?“
Za AKO ČR byly předány plakety za pomoc při rozvoji shinkyokushinkai karate v ČR  prezidentu WKO, EKO a Polska.  Bylo vidět, že je to opravdu potěšilo. Tak musím stále dřít a jít neustále vpřed!

Ještě jednou děkuji Kenji Midorimu , Jackovi Baranowskému i všem ostatním za úžasný seminář, ještě s úžasnější atmosférou a našim členům, kteří se akce zúčastnili a na semináři se velmi slušně prezentovali.

WKO Branch Chief  a prezident AKO ČR
Jiří  Žofčin

Aktualizováno ( Čtvrtek, 20 Leden 2011 10:36 )
 

Partner organizace

Banner

Partner organizace

Banner

Partner organizace

Banner

Partner organizace

Banner

Partner organizace

Banner