Liga Kumite žáků III. M.L. - Vyhodnocení
Čtvrtek, 18 Listopad 2010 15:12    PDF Tisk Email

LIGA  KUMITE  ŽÁKŮ A  MLÁDEŽE  3.KOLO  2010 -MARIÁNSKÉ LÁZNĚ  30.10.2010.

30.října 2010,  se uskutečnilo  třetí kolo kumite žáků a mládeže v kyokushin karate v krásném podzimním víkendu v příjemné hale v Mariánských lázních. Účast byla velmi dobrá a pořadatelský klub Shinkyokushin karate Lokomotiva M.L.  společně s Kamikaze Sokolov a AKO ČR v přípravě soutěže opravdu nic nezanedbali a vedouci dojó Mariánské Lázně Ing.R.Csekés si dal s přípravou opravdu záležet.  Prezident AKO ČR  Mgr.J.Žofčin jako vždy dbal na dodržení časového rozvrhu soutěže a tak v 10.00 hodin přivítal hosty, závodníky a rozhodčí v čele s hlavním rozhodčím turnaje Františkem Slámou, který je zároveň trenér české reprezentace.

Na turnaj přijeli tyto kluby a oddíly:
-    KAMIKAZE Sokolov-vedoucí dojó F.Sláma a J.Žofčin
-     dojó „PRÁČATA“
-    Dojó F.Slámy
-    Dojó  Šabina
-    Dojó K.Vary Imperiál
-    SHINKYOKUSHIN Františkovi lázně –dojó F.Čadka
-    KKKV Karlovy Vary-dojó R.Stránského, trenér V.Jelínek   
-    SHINKYOKUSHIN Mariánské Lázně – dojó R.Csekése
-    NARAMA Plzeň – dojó P.Bělohlavého, trenér J.Štádler
-    ASHIHARA Praha – dojó A.Bultajeva
-    OYAMASTEAM Praha – dojó  M. Koneviče         
-    Team POLSKÉ REPREZENTACE a prezident polské Organizace Shinkyokushin  Sensei Jacek Baranowski
-    SAMURAJ KLUB WALBRZYCH - Polsko  .


Zápasilo se na dvou TATAMI bez problémů a především bez vážnějších zranění a vždy až do finále v každé kategorii.
Boje  byly velmi tvrdé a nekompromisní a většina účastníků turnaje si je opravdu užívala. Bylo vidět, že úroveň všech jde zásluhou některých trenérů stále výš a výš.
Velmi dobře působila úroveň těch nejmenších kategorií, kdy jde především o bojového ducha než o technický projev mladých závodníků. Zde je třeba vyzdvihnout sokolovské teamy, které mladší kategorie s přehledem ovládli.
Za to však ve věkově vyšších kategoriích se trochu začaly „míchat karty“ a do bojů o medaile vstoupili noví bojovníci jako například N.M.Dung z Naramy Plzeň, A.Botoš s Oyamasteamu Praha a překvapili i někteří z Loko Mariánské Lázně.
Vrcholné boje , které  opravdu již dovedou diváky tak zvaně zvedat ze židlí, se odehráli ve finálových duelech a to především mezi Natálkou Chaloupkovou(Kamikaze Sokolov) a Karolínou Chochol(Polská repre.) a rovněž tak finále mezi Krzystofem Nadolskim (Samuraj Walbrzych) a Suleymanem Vitarigovem (Ashihara Praha).
Krásné finále předvedli také Ondřej Dalík(Kamikaze Sokolov) i když na první místo nedosáhl,to si odvezl již zmiňovaný N.M.Dung. Rovněž Jakub Šulc(Kamikaze Sokolov) po pěkném  výkonu podlehl Alexandru Botošovi z Prahy.Pochvalu pak za velmi pěkné finále zaslouží i ti nejmenší a  to Jiří Žofčin a Radek Ryška(oba Kamikaze Sokolov), kdy oba se prali ve velkém klidu a s přehledem, který mnohdy  těm větším chybí a nebo jej v průběhu boje ztrácí.

Zvláštní cenu za“ bojového ducha“ kyokushin- samurajský meč, udělil prezident České asociace kyokushin karate 8 letému  Jiřímu Škardovi z Kamikaze Karlovy Vary.
Další mimořádnou cenu za „bojového ducha“, pak udělil ředitel soutěže společně s trenérem reprezentace Jiřímu Žofčinovi juniorovi, za přístup k turnaji, kterého se zúčastnil i přes bolestivá  zranění v předchozím dnu, která si vyžádala chirurgické ošetření, ale „duch bojovat byl silnější než bolest“….

Celý turnaj měl velmi rychlý spád a to především zásluhou pořádající Lokomotivy M.L. a řediteli soutěže Ing.R.Csekése a jeho teamu, ale i díky rozhodčím které bez přestávky skvěle vedl František Sláma, ale i díky kázni závodníků a všem kteří je doprovázeli.

Těším se na finále v Sokolově na „SNĚŽNÉM POHÁRU“ 11.12.2010.
S úctou a respektem WKO B.Ch. a prezident JAKO ČR Mgr.Jiří Žofčin
OSU !


Přilohy : - výsledky 3 kola
Aktualizováno ( Čtvrtek, 18 Listopad 2010 17:18 )
 

Partner organizace

Banner

Partner organizace

Banner

Partner organizace

Banner

Partner organizace

Banner

Partner organizace

Banner