Měsíční zpravodaj Světová organizace karate
Středa, 21 Duben 2010 19:58    PDF Tisk Email

Milí vedoucí poboček a přátelé,

Jako obvykle bych chtěl začít svůj měsíční pozdrav poděkováním vám všem za podporu a usilovnou práci pro naši organizaci.

Tady v Japonsku konečně začalo jaro a přineslo nám rozkvetlé sakury. Krása jejich růžových lístků plní naše srdce mírem. Přestože roční období závisí na místě kde bydlíte, věřím, že se všichni máte dobře.

7. března se tady v Japonsku konala roční WKO DAN postupová zkouška a zúčastnili se jí, mezi jinými, mezinárodně dobře známí závodníci jako Norichika Tsukamoto, Takayuki Tsukagoshi a Vasily Khudyakov. Letos zkoušku absolvovala řada vedoucích zahraničních poboček. Jak všichni víte, organizace WKO usilovně pracuje na udržení vysoké úrovně stupňů Dan, proto není celosvětově pořádaná zkouška Dan jednoduchý úkol. Zkouška má dvě části, kde první se zaměřuje na základní techniky jako je Kihon, Ido, Kata a ostatní. Ti, kteří uspějí v první zkoušce mohou pokračovat druhou zkouškou, ve které je pečlivě sledován boj každého přim 10členné Kumite. K zvládnutí zkoušky nestačí být dobrý jen v Kata nebo být dobrý v boji, potřebujete splnit obě část zkoušky, proto musíte porotě předvedením vysoké úrovně obojího techniky a Kumite předvést, že jste kompletní Karate-ka.

midoriMusíte rovněž ukázat, že jste člověk s dobrým charakterem, který hodnotně přispívá společnosti, takže pro zvládnutí WKO DAN zkoušky se musíte předvést jako skutečný Budo-Ka.

Bohužel zkoušku nezvládli všichni. Je na těch, kteří neuspěli, zda pro ně bude neúspěch motivací nebo je naopak zničí. Měli byste se zamyslet, co potřebujete zlepšit a co změnit. Pokud to zvládnete, nejspíše příště zkoušku zvládnete. To je myšlenka skutečného Budo-Ka a já se budu těšit na vaši příští výzvu, kdy svou čest dáte v šanc a uděláte pro to vše. Všichni kdo na zkoušku přijeli ze zahraničí zkoušku zvládli a věřím, že jste všichni ukázali odhodlání Karate-Ka, udělat maximum. Bylo skvělé vidět, že jste se všichni velmi dobře na tuto zkoušku připravili a rád bych vyjádřil svůj velký obdiv a ocenění vašemu úsilí.
Závěrem, postupová komise se na těchto zkouškách skládala nejen z japonských členů, ale zúčastnili se jí i zahraniční členové WKO Postupového výboru. Zahraniční členové byli: Shihan Brian Fitkin, Shihan Furko Kalman a Shihan Peter Volke. Jsem těmto lidem velmi vděčný, že si našli ve svém nabitém programu čas přijet do Japonska na letošní postupovou zkoušku. Jsem si jistý, že tyto aktivity hrají velmi důležitou roli v udržování stabilního růstu našeho WKO a že nám to pomáhá posilovat náš blízký vztah.

Také bych vás rád informoval o jednání, které jsme měli nedávno s JOC. Cílem tohoto jednání bylo posouzení možností, které má naše organizace pro vstup na Olympijské hry. Bylo to skvělé jednání a já doufám, že jsme udělali velký krok kupředu k budoucnosti. Nebude to snadný krok, sjednotit svět Karate, obzvlášť všechny skupiny plnokontaktního karate, ale dle Karate-Kas je naším posláním postavit se složitým úkolům. Jelikož sny se mají plnit, budeme pokračovat a usilovat o všechny možnosti, a já vás žádám o porozumění a podporu.

Svět stále čelí přírodním katastrofám, v poslední době v podobě zemětřesení. Modlím se za postižené těmito katastrofami a věřím, že se jim dostane dostatečná pomoc, aby si mohli znovu zařídit život. Je také mnoho zpráv o kriminalitě, zvláště spojené s obtěžováním dětí. Zlost a emoce, které mnou zmítají když se o těchto věcech dovídám jsou nesnesitelné, obzvlášť když si představím, čím si zneužívané děti prošly. Všichni musíme naše děti chránit, žádné dítě by nemělo projít takovou hrůznou zkušeností.

Pokračujme v našem úsilí rozšířit Budo Spirit po celém světě, neb víme, že to bude hrát roli v celosvětovém míru.

Kenji Midori
Prezident
WKO

Aktualizováno ( Středa, 21 Duben 2010 20:03 )
 

Partner organizace

Banner

Partner organizace

Banner

Partner organizace

Banner

Partner organizace

Banner

Partner organizace

Banner