Nový projekt- Liga žáků a mládeže Kyokushin KUMITE 2010
Pondělí, 05 Duben 2010 21:48    PDF Tisk Email

    Poslední březnový víkend proběhlo v Sokolově 1.kolo české „Ligy žáků a mládeže kyokushin kumite 2010“.  Tento projekt  připravili společně pro tento rok prezdident české asociace Shinkykushin karate  a to především po celkové přípravě a koncepci  Františka Slámy, který je zástupce prezidenta AKO ČR a trenér reprezentace ČR.

Pořádáním této akce byl pověřen českou asociací oddíl ShinKyokushin karate Kamikaze Sokolov. Soutěž byla perfektně připravena, závodilo se na dvou tatami (speciální  karatistické zápasiště) a každá kategorie byla ukončena až po rozhodnutí o vítězi, tedy bez zbytečného přerušování. Děti závodili  v 11 kategoriích, rozdělených podle věku a dále pak ještě do váhových kategorií. Je třeba říci, že již děti se v shinkyokushin karate  připravují  na soutěže, které už od dorosteneckých kategorií probíhají systémem K.O.  Jen kategorie žáci MINI od  6 do 7 let a  mladší žáci  8 až 9 let, bojují s chrániči po celém těle. Starší žáci mají jen ochranné přilby a chrániče na holeních  a nártech a na rukou… Lze říci, že čím více přibývá let, tím více ubývá chráničů.

Na první kolo ligy  přijelo 12 klubů z celé  ČR celkem s 80 nedočkavými malými  bojovníky aby se poprali o body v prvním kole tohoto nového soutěžního projektu , které se sčítají po čtyřech kolech  a čtvrté kolo je finálové a proběhne v prosinci tohoto roku opět v Sokolově.
V opravdu  nekompromisních duelech  a to již od nejmenší kategorie, si závodníci nedali ani bod zadarmo.
V kategori MINI žáci se dostali do finále sokolovští, poprávu mini bojovníci a to Jiří Žofčin jun. a  Daniel Nerad, kdy nakonec zvítězil Jiří Žofčin, ale zápas byl velmi pěkný a vyrovnaný.
MINI žákyně 1.místo Patricie Čudanová  Sokolov.
Mladší žáky vyhrál Diab Vitarigov z Prahy , starší žáky do 42 kg vyhrál již ostřílený bojovník Radek Štádler z Plzně, starší žáky nad 42 kg vyhrál Long Tran Viet Dominik z Lokomotivy M.Lázně, když na body porazil sokolovského Petra Beránka. Starší žákyně do 38 kg si to ve finále rozdaly pěkně tvrdě a to Aneta  Ducká z Fr.Lázní a Aneta Skopalová se sokolovského Kamikaze,  A.Skopalová podlehla soupeřce na body.

V kategorii mladších dorostenců do 50 kg se ve finále potkali borci z pořádajícího oddílu Kamikaze Sokolov a toto finále bylo nejhezčím na turnaji, kdy zvítězil přesvědčivě Jakub Šulc nad Ondřejem Dalíkem. Jakub Šulc byl po ukončení turnaje vyhlášen „Nejlepším technikem“.
Dorostence nad 50 kg vyhrál Alexandr Botoš, s Oyama`s Teamu Praha.
V kategorii mladších dorostenek se ve finále potkaly opět sokolovské závodnice, a to favoritka Natálka Chaloupková a nová naděje Kristina Ressová, Kristina podlehla zkušenější Natálce, ale opět finále bylo velmi pěkné a zase sokolovské.

Starší dorostenci do 60 kg  Jakub Košata – GORIN Kynšperk nad Ohří.
Starší dorostenci nad 60 kg, kteří mají pouze ochranné přilby, se perou již velmi tvrdě a lékař Mudr. Neškrábal měl zase plné ruce práce. Do  finále se přes eliminace dostal úplný nováček ze Sokolova Daniel Bořek a proti němu Suleyman Vitarigov-Ashihara Praha, který byl v kategorii jasným favoritem a svoji úlohu splnil a sokolovského Daniela s přehledem porazil.
Cenu za „Kyokushin spirit“ dostal Pavel Khán z Fr.Lázní a cenu pro nejmenšího bojovníka dostal Radek Ryška ze Sokolova a nejlepším technikem byl Jakub Šulc také ze Sokolova, samurajské meče  od Mgr.J.Žofčina WKO Branch Chiefa pro ČR jim udělaly velikou radost.

Velmi významnou událostí tohoto turnaje se stala osobní návštěva  sportovní žijící legendy českého a světového sportu, žokeje Josefa Váni a jeho manželky, kdy přišli společně popřát závodníkům zdraví a štěstí na turnaji. Závodníky velmi překvapilo, že Josef Váňa i Jeho syn mnoho let cvičili karate, jako doplňkový sport a Josef Váňa řekl mladým závodníkům, že kromě fyzické kondice mu pomáhá především trénovat vůli a mysl a že by karate doporučil i ostatním z jiných druhů sportu. Řekl, že když se dozvěděl o tomto turnaji v Sokolově  musel jej vidět. Mgr. Jiří Žofčin poděkoval Josefu Váňovi a jeho manželce za návštěvu a krásná slova o karate, ale především složil poklonu za úžasné výkony pana Josefa Váňi a celý sál ho odměnil bouřlivým potleskem.

Prezident České asociace ShinKyokushin karate poděkoval všem účastníkům turnaje, především rodičům za jejich přístup k výchově dětí, ale také všem podporovatelům, bez nichž by nebylo možné tyto turnaje pro mládež v takovéto podobě uspořádat. Poděkoval také pořádajícímu oddílu v Sokolově i městu Sokolov, za dlouhodobou podporu oddílu Kykoushin karate Kamikaze Sokolov, který oslaví v příštím roce 30 let své existence. Pozval všechny na druhé kolo ligy, které proběhne v Karlových Varech na konci května.

Hodně zdraví a sportovních úspěchů.
Mgr. Bc. Jiří Žofčin B.CH.
Osu !

Aktualizováno ( Neděle, 11 Duben 2010 19:35 )
 

Partner organizace

Banner

Partner organizace

Banner

Partner organizace

Banner

Partner organizace

Banner

Partner organizace

Banner